3. diena: Darbs dara darītāju

Svētdiena … jau trešā nometnes diena. Celšanās kļūst grūtāka, bet dienas plāni gulēt neļauj.

Dienas moto – Darbs dara darītāju!

Rītu sākam ar jubilāra  – Salvatores – sveikšanu. Viņam skan apsveikuma dziesmas grieķu, turku, horvātu, angļu, zviedru, itāļu un , protams, latviešu valodā.

Pēc  brokastīm un istabu kārtošanas dodamies uz Aizkraukles muzeju „Kalna ziedi” , kur mūs laipni uzņem un visu parāda un izstāsta gide. Redzam gan senus darba rīkus un sadzīves priekšmetus, gan 80 gadus vecu skolas somu un Aizkrauklē tapušos VEF telefonaparātus un HES ūdenslīdēju tērpu.  

Pēc informatīvās daļas varam arī paši darboties –  mēģināt dzirnakmeņos malt graudus un ieaust savu rindu muzeja stellēs, izmēģināt iešanu ar ķekatām – koka kājām un „ganīt cūkas”,  kā arī pasēdēt vecos zirga  ratos.  Visu mūsu darbošanos cītīgi vēro,  dalībnieku un skolotāju domas par nometni iemūžina arī laikraksta „Staburags” reportieri , otrdien par mums būs raksts avīzē.

Kopīgs foto pie Aizkraukles pilskalna dižozola fragmenta un pusdienlaiks klāt.

Laimīgi tikuši saldajā pie saldējuma, visi kopā baudām arī Salvatores ģimenes sagatavoto pārsteigumu – viņi ierodas ar trim tortēm , no kurām katram tiek pa gabaliņam.

Pēcpusdiena paiet ļoti radošā gaisotnē – filcēšana, lego robotika, mūzikas nodarbības – visur emocijas un darbošanās sit augstu vilni. Paralēli tam noris gatavošanās talantu konkursam, kurā piedalās visi – gan ar dzeju, gan mūzikas priekšnesumiem, cirka numuriem un trikiem uz vingrošanas stieņiem.

Jauks vakars ar jautrību un prieku!

Gaidām rītdienu ar pārgājienu un pikniku!

Eh,… ja vēl varētu līdz galam uzzināt pasaules čempionus futbolā ☺ Mūsu puišiem tas ļoti svarīgi.

10.07.2016.

Aizkraukles muzeja „Kalna ziedi” apmeklējums. Pārgājiens, pasākums un pikniks, brīvdienu māja „Cepļi”. Tekstila darbnīca. Lego robotikas radošā darbnīca. Mūzikas darbnīca. Sportiskās aktivitātes.