2. diena: Zudusī Daugava

Daugavas stāsti …. Zudusī Daugava – nometnes otrā diena!

Sākam ar iekustēšanos rīta rosmē un auzu putru brokastīs, lai spēks visai garajai dienai.

Ar autobusu  braucam cauri garākajam Latvijas tunelim, kas ļauj tikt  pāri Daugavas HES. Priekš tiem, kuri raduši braukt caur Alpu un citu kalnu tuneļiem, tas ir tīrais nieks, toties Daugavas spēkstacijas radītā plašā ūdenstilpne ir iespaidīga.

Staburagā tiekam sagaidīti Vīgantes saieta namā ar filmu , kas parāda, kāds  skaistums spēkstacijas būves dēļ  ir pazudis zem ūdens.  Turpinājumā izstaigājam muižas parku orientēšanās spēlē ar uzdevumiem un muižas dāmu pavadībā apskatām arī Staburaga piemiņas vietu Dieva auss un izklaidējamies atjautības spēlēs un jautrajā stafetēs.

Ilgi gaidītās radošās darbnīcas ir klāt – sadalāmies komandās , kuru nosaukumi šoreiz  lozējami – Danielai tiek Saule, Artūra komandai – Mēness,  Mārtiņam – Zvaigznes, Gabriellai – Zalktis, Zanei – Jumis un Viļa komandai – Ūsiņš.

Komandas dalās pa pāriem un dodas darbos – vieni būvē lego robotus, otri gatavo tiem trases, filcēšanā top telefonu maciņi ar latviešu zīmēm un animācijas varoņiem. Un ļoti lustīgi izvēršas arī dancošanas – mūzikas  darbnīcas.

Diena galā ar ļoti patīkamu vakara apli, kurā latviešu valodas prasmes parādās arī līdz šim klusējušajiem puišiem.

Gaidām rītdienu ar jauniem piedzīvojumiem!

Ar labu nakti!

 

09.07.2016.

Komandu izveide. Karoga uzvilkšana un nometnes svinīga atklāšana. Ekskursija uz Staburagu. Tekstila darbnīca. Lego robotikas radošā darbnīca. Mūzikas darbnīca. Sportiskās aktivitātes. Talantu konkurss.